Immusec
PL | EN
Aktualności

Uroczysta publikacja „CEOs for Ethics” przy dźwiękach Gender Bell – relacja z konferencji Ring The Bell For Gender Equality

14.03.2019
|
IMMUSEC
Udostępnij:

8 marca punktualnie o godzinie 9.00 partnerzy i uczestnicy konferencji „Ring the Bell for Gender Equality” uderzyli w dzwon w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, aby zwrócić uwagę wspólnoty międzynarodowej na problem równości kobiet i mężczyzn. Według danych European Institute for Gender Equality wskaźnik równości płci w Polsce to zaledwie 56%, podczas gdy w większości Europy Zachodniej stanowi on minimum 70%.

Konferencję, podczas której Prezes IMMUSEC Radek Kaczorek wystąpił jako key-note speaker, zorganizował zespół Global Compact Network Poland działający z ramienia ONZ z myślą o zwiększeniu świadomości wagi wzmacniania ekonomicznej pozycji kobiet w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Stanowi ona część międzynarodowej inicjatywy, stworzonej przez United Nations Global Compact, UN Women, the Sustainable Stock Exchanges Initiative, International Finance Corporation, the World Federation of Exchanges oraz Women in ETFs. W zeszłym roku konferencja miała miejsce na Giełdach Papierów Wartościowych w 65 krajach zarówno jak i w Polsce. Wydarzenie odbywa się w ramach programu „Standard Etyki w Polsce”, organizowanego od 5 lat przez Global Compact Network Poland we współpracy z partnerami i ekspertami.

Podczas uroczystości zaprezentowano publikację „CEOs for Ethics”, która powstała w wyniku współpracy United Nations Global Compact z przedstawicielami biznesu, implementującymi zasady etyczne w organizacjach. Swoją perspektywą na temat pielęgnowania etyki w biznesie podzielił się także Radek Kaczorek, Prezes IMMUSEC. Zapraszamy do lektury.

Ważnym punktem w programie konferencji był panel dyskusyjny pt. „Adoption of Standard of the Ethics Program toward Gender Equality in the Workplace and the Marketplace”. Prezes IMMUSEC Radek Kaczorek mówił m.in. o tym, że „Być etycznym nie tylko warto, ale to się również opłaca. Jeśli poważnie myślimy o biznesie to jest to długoterminowe budowanie wartości a nie szybkie zyski, po których znikamy.”

 

Wysokiej klasy eksperci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami zebranymi w ramach wspierania programu „Biznes i Prawa Człowieka – Standardy Etyki w Polsce”. Celem programu „Biznes i Prawa Człowieka – Standardy Etyki w Polsce” jest wdrażanie Wytycznych ONZ (UN Guiding Principles on Human Rights in Business), zasad etycznego prowadzenia biznesu z uwzględnieniem i poszanowaniem praw człowieka, a tym samym zwiększenie na polskim rynku liczby firm z programami etycznymi. W ramach Programu koalicja partnerów i ekspertów Global Compact Network Poland, przy wsparciu partnerów instytucjonalnych, wypracowała Standard Minimum Programów Etycznych. Jest on narzędziem do wdrażania II Filaru Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka przez polskie firmy i organizacje.

Z publikacją na temat Standardu Programu Etycznego w Zakresie Różnorodności i Równouprawnienia w Miejscu Pracy można zapoznać się tutaj.

 

 

Udostępnij:

Twitter @IMMUSEC

Nasze biura

offices

Kontakt:

ul. Chłodna 52
00-872 Warszawa, Polska
Tel. +48 22 205 4800
Email: biuro@immusec.com