Immusec
PL | EN

Kariera

Analityk bezpieczeństwa IT – I linia SOC

Poszukujemy analityka bezpieczeństwa, który wesprze zespół SOC (Security Operations Center).

Zakres obowiązków:

  • Monitorowanie zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym
  • Analiza zagrożeń zewnętrznych i wewnętrznych obszaru cyberbezpieczeństwa
  • Wstępna analiza wykrytych zdarzeń bezpieczeństwa
  • Kategoryzowanie zdarzeń bezpieczeństwa i nadawanie im priorytetów
  • Poszukiwanie zależności pomiędzy podejrzanymi zdarzeniami i anomaliami
  • Zbieranie kluczowych informacji i opisywanie ich na potrzeby reagowania II linii wsparcia
  • Współpraca z II linią SOC

Wymagania i oczekiwane umiejętności:

  • Podstawowa znajomość budowy systemów informatycznych (warstwa sieciowa, systemów operacyjnych, aplikacyjna)
  • Podstawowa znajomość technik ataków na systemy teleinformatyczne
  • Minimum 2 lata doświadczenia w obszarze IT lub rocznego doświadczenia po kierunkowych studiach wyższych
  • Znajomość usług/protokołów sieciowych TCP/IP, DNS, SNMP, ICMP, HTTP, HTTPS, SMTP i innych
  • Znajomość działania usług i technologii bezpieczeństwa (antymalware, firewall, IDS/IPS, routery, przełączniki)
  • Mile widziane doświadczenie w użytkowaniu rozwiązań klasy SIEM
  • Chęć podnoszenia kwalifikacji z zakresu bezpieczeństwa w tym zdobywania wiedzy
  • Znajomość języka angielskiego gwarantująca użyteczność w projekcie dokumentacji w j. angielskim i pracy ze wsparciem technologicznym dostawców rozwiązań
  • Komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej
  • Gotowość do pracy w systemie zmianowym
  • Mile widziany jeden z certyfikatów lub równoważne: CompTIA Security+ lub inne z obszaru bezpieczeństwa

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość rozwoju zawodowego i poszerzania kwalifikacji
  • Pracę w przyjaznym i dynamicznie rozwijającym się środowisku
  • Pracę z klientami z różnych branż i sektorów
  • Udział w szkoleniach zewnętrznych i wewnętrznych.

Twitter @IMMUSEC

Nasze biura

offices

Kontakt:

ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa, Polska
Tel. +48 22 3797470
Fax. +48 22 3797479
Email: biuro@immusec.com