Immusec
PL | EN
Aktualności

IMMUSEC realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ

22.11.2018
|
IMMUSEC
Udostępnij:

 

Realizujemy swoją misję przy pełnym zaangażowaniu w promocję wartości, które mają fundamentalne znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że dzięki zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w biznesie gospodarka cyfrowa może rozwijać się swobodnie, bez ograniczeń tworzonych przez cyberzagrożenia. Dlatego bliskie nam są wszystkie zasady opublikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w formie The Ten Principles of the UN Global Compact – pisze Prezes Radek Kaczorek w tegorocznym Yearbooku UN Global Compact Poland.

United Nations Global Compact to ogólnoświatowa inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ, działająca w ponad 100 krajach, dzięki której poprzez udział w programach i projektach można pielęgnować społeczną odpowiedzialność biznesu w Polsce. Od 2009 roku UN Global Compact wydaje „Yearbook”, publikację dedykowaną standardom i celom ONZ oraz ich implementacji w praktyce działalności biznesowej. Yearbook pokazuje najskuteczniejsze i najbardziej innowacyjne działania firm na całym świecie. Światowa edycja Yearbooka prezentuje praktyki firm wybranych spośród ponad 13 500 członków UN Global Compact obecnych w 145 państwach świata, których działania są zgodne z normami i standardami ONZ. W oparciu o zalecenia Sekretarza Generalnego ONZ, od 2014 roku Global Compact Poland tworzy polską edycję raportu.

Aktywna i skuteczna działalność oraz wieloletnie doświadczenie IMMUSEC w dziedzinie cybersecurity zostały docenione przez ONZ. IMMUSEC jest bowiem pierwszą polską firmą, którą reprezentanci ONZ wybrali na Partnera Merytorycznego projektów z obszaru cyberbezpieczeństwa. Global Compact Network Poland zaprosił IMMUSEC do współpracy, której owocami w ostatnim czasie były m.in. obecność Prezesa Radka Kaczorka na spotkaniu CEOs for Ethics i udział IMMUSEC w Gali UN Day 2018 w roli Partnera Głównego.

Najnowszym efektem partnerstwa jest udział IMMUSEC w publikacji Implementacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) w Yearbooku 2018/19. W tegorocznym wydaniu zamieszczono artykuł Prezesa Radka Kaczorka zatytułowany: IMMUSEC „INNOWACYJNIE DLA (CYBER) BEZPIECZNYCH MIAST”. Obok IMMUSEC znalazły się także inne polskie przykłady implementacji SDGs, m.in. pozostałych Partnerów Głównych, czyli Grupy LOTOS S.A., EmiTel S.A., Grupy Azoty oraz Unilever.

W publikacji dla Yearbooka Prezes IMMUSEC zwraca uwagę na rosnącą liczbę cyberzagrożeń. – Polska znajduje się wśród czołowych celów cyberprzestępców – według danych Comparitech ponad 33% komputerów w naszym kraju jest zainfekowanych malware, czyli złośliwym oprogramowaniem różnego typu (w tym wirusami, ransomware czy oprogramowaniem szpiegującym) i znajdujemy się na 10. miejscu na świecie. W tej sytuacji zadbanie o właściwy poziom bezpieczeństwa informatycznego staje się jedną z podstaw etycznego i odpowiedzialnego biznesu – pisze Prezes Radek Kaczorek. Zauważa przy tym, że mimo iż najbardziej medialne ataki dotykają największych instytucji, to cyberprzestępcy coraz częściej celują w małe i średnie firmy, posiadające cenne, lecz słabo chronione dane. Niestety 60% firm z sektora MŚP w Polsce (czyli 2 mln przedsiębiorstw) dotkniętych cyberatakami bankrutuje w ciągu pół roku po incydencie.

Bariera finansowa była dotychczas główną przyczyną, która uniemożliwiała im skorzystanie z wiedzy eksperckiej i wysokiej jakości usług firm doradczych. Stworzyło to na rynku pole do nadużyć i podejrzanych ofert, a niekiedy nawet prób wyłudzenia pod pretekstem zapewnienia zgodności z nowymi przepisami w obszarze prywatności i cyberbezpieczeństwa. W tej sytuacji IMMUSEC zdecydował się wyjść naprzeciw potrzebom sektora najmniejszych firm i w 2018 roku jako element strategicznego rozwoju firmy zaoferowaliśmy e-usługi, które pozwalają w przystępny sposób na skorzystanie z doświadczeń i wiedzy, którą gromadziliśmy podczas audytów i wdrażania zgodności z regulacjami rynkowymi w największych organizacjach w Polsce i Europie. Pracujemy także nad unikalnym na skalę światową systemem monitorowania i wykrywania cyberzagrożeń dla małych i średnich firm – zapowiada Prezes IMMUSEC. Aby skuteczniej wspierać budowanie świadomości cyberbezpieczeństwa w Polsce firma prowadzi szkolenia dla organizacji o różnym profilu działalności. Najnowszymi wyzwaniami dla IMMUSEC są pomoc we wdrożeniu wymagań RODO, z których realizacją wiele firm wciąż sobie nie radzi, oraz we wdrożeniu przepisów Dyrektywy NIS i Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

Zapraszamy do lektury artykułu Prezesa Radka Kaczorka: IMMUSEC „INNOWACYJNIE DLA (CYBER) BEZPIECZNYCH MIAST” oraz do zapoznania się treścią całego Raportu Global Compact Network Poland: Yearbook 2018/2019.

Udostępnij:

Twitter @IMMUSEC

Nasze biura

offices

Kontakt:

ul. Chłodna 52
00-872 Warszawa, Polska
Tel. +48 22 205 4800
Email: biuro@immusec.com