Immusec
PL | EN
Aktualności

Etyka w biznesie – IMMUSEC wspiera powołanie Stowarzyszenia Rzeczników Etyki

31.05.2019
|
IMMUSEC
Udostępnij:

Z wielką dumą informujemy, że w ubiegły piątek 24 maja 2019r. Prezes IMMUSEC, Radek Kaczorek, wziął udział w spotkaniu założycielskim Stowarzyszenia Rzeczników Etyki organizowanym przez Global Compact Network Poland działający z ramienia ONZ. Stowarzyszenie zrzesza osoby aktywnie pracujące na rzecz etyki, które pragną dzielić się wiedzą i doświadczeniem, by podnosić kulturę etyczną w firmach i instytucjach, tym samym dbając o poszanowanie praw człowieka w miejscu pracy.

Koncepcja Stowarzyszenia powstała w programie „Standard Etyki w Polsce”, prowadzonym przez GCNP i Partnerów już od pięciu lat. Jego celem jest wdrażanie Wytycznych ONZ ds. biznesu i praw człowieka (UN Guiding Principles on Business and Human Rights) – zasad etycznego prowadzenia biznesu z uwzględnieniem i poszanowaniem praw człowieka, a tym samym zwiększenie na rynku polskim liczby firm etycznych.

Inicjatywa jest kontynuacją działań realizowanych na skalę krajową i międzynarodową w ramach tegorocznych projektów, m.in. takich jak konferencja „Ring the Bell for Gender Equality”. IMMUSEC celebrował wówczas wraz z GCNP uroczystą publikację CEOs for Ethics.

 

O tym jak ważna jest etyka w biznesie, Prezes Radek Kaczorek opowiadał również m.in. na Gali UN Day.

Udostępnij:

Twitter @IMMUSEC

Nasze biura

offices

Kontakt:

ul. Chłodna 52
00-872 Warszawa, Polska
Tel. +48 22 205 4800
Email: biuro@immusec.com