Immusec
PL | EN
Aktualności

Doświadczenie IMMUSEC docenione przez ONZ

10.10.2018
|
IMMUSEC
Udostępnij:

 

IMMUSEC jest pierwszą polską firmą, którą reprezentanci ONZ wybrali na partnera merytorycznego projektów z obszaru cyberbezpieczeństwa.

 

10 grudnia tego roku będziemy obchodzić 70-tą rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Dokument ten został podpisany w 1948 roku w Paryżu i zawiera on osiągnięcia i postulaty człowieka w obszarze praw i wolności. Rocznica ta stała się także okazją do zwrócenia szczególnej uwagi na te obszary działalności gospodarczej i społecznej, które mogą służyć realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

„United Nations Global Compact” to globalna inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ, działająca w ponad 100 krajach, dzięki której możemy pielęgnować społeczną odpowiedzialność biznesu poprzez programy i projekty realizowane także w Polsce.

W IMMUSEC bardzo sobie cenimy uniwersalne wartości, dlatego nasz Prezes Radek Kaczorek przyłączył się do programu ONZ na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w ramach CEO Roundtable on Human Rights.

30 sierpnia br. na spotkaniu CEOs for Ethics, zorganizowanym przez Global Compact Network Poland, Prezes Radek Kaczorek dzielił się wiedzą o dobrych praktykach w zakresie etycznego zarządzania przedsiębiorstwem. Spotkanie było okazją do wymiany spostrzeżeń pomiędzy ponad 30 przedstawicielami kadry zarządzającej. Wśród gości znaleźli się również członkowie programu Standard Etyki w Polsce, w ramach którego to wydarzenie jest organizowane.

 

 

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat etycznego hackingu w kontekście cyberbezpieczeństwa. O etycznym hackingu Prezes Radek Kaczorek opowiedział również w krótkim wywiadzie dla UNGC dostępnym pod linkiem.

 

W ramach współpracy z United Nations Global Compact Prezes Radek Kaczorek zasilił również Kapitułę Konkursu Architekt Rozwoju 2018. Konkurs wyłania co roku wyjątkowe osobistości, oddane w swojej działalności biznesowej, publicznej, naukowej, społecznej czy filantropijnej idei zrównoważonego rozwoju. W tym roku w związku z 70 rocznicą uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka statuetki wręczone zostaną wyróżniającym się w Polsce instytucjom działającym na rzecz praw człowieka.

IMMUSEC będzie również gościć jako Partner Główny na Gali UN Day, 15 października, której najważniejszym akcentem jest rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie statuetek Architekt Rozwoju 2018. Podczas Gali UN Day nastąpi także uroczysta inauguracja publikacji rocznego Raportu GCNP Yearbook 2018/2019, w którym Prezes Radek Kaczorek opowiada m.in. o tym jak odpowiedzialny i etyczny biznes może wspierać realizację Celów Zorganizowanego Rozwoju.

Udostępnij:

Twitter @IMMUSEC

Nasze biura

offices

Kontakt:

ul. Chłodna 52
00-872 Warszawa, Polska
Tel. +48 22 205 4800
Email: biuro@immusec.com